KONST / Litografier / Färglitografi 16185360
*
nr 1618 5360
Erland Cullberg
(1931-2012), Sverige
Signerad, numrerad 81/110. Färglitografi, bildmått: 78x57 cm, yttermått inklusive ram: 99x74 cm
Erland Cullberg, svensk målare född 1931, död 2012.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 maj 2024
kl 19:46:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/5 18:03:58
1
1.000 kr
6/5 00:44:09
2
350 kr
6/5 00:44:09
1
400 kr (Budbetjänt)
6/5 00:44:20
2
450 kr
6/5 00:44:20
1
500 kr (Budbetjänt)
6/5 00:44:22
2
600 kr
6/5 00:44:22
1
700 kr (Budbetjänt)
6/5 00:44:25
2
800 kr
6/5 00:44:25
1
900 kr (Budbetjänt)
6/5 00:44:27
2
1.000 kr
6/5 00:44:27
1
1.000 kr (Budbetjänt)
6/5 00:44:32
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erland cullberg färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38
*
Erland Cullberg
Erland Cullberg, svensk målare född 1931, död 2012.
Läs om budbetjänten
nr 1618 5360
Erland Cullberg
(1931-2012), Sverige
Signerad, numrerad 81/110. Färglitografi, bildmått: 78x57 cm, yttermått inklusive ram: 99x74 cm
Erland Cullberg, svensk målare född 1931, död 2012.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 maj 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/5 18:03:58 | 1 | 1.000 kr |
| 6/5 00:44:09 | 2 | 350 kr |
| 6/5 00:44:09 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 6/5 00:44:20 | 2 | 450 kr |
| 6/5 00:44:20 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 6/5 00:44:22 | 2 | 600 kr |
| 6/5 00:44:22 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
| 6/5 00:44:25 | 2 | 800 kr |
| 6/5 00:44:25 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
| 6/5 00:44:27 | 2 | 1.000 kr |
| 6/5 00:44:27 | 1 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
| 6/5 00:44:32 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erland cullberg färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38



